piątek, 27 listopada 2009

12 GRUDNIA: Projekt Szablonowy!


Laboratorium Animatorni i Basia Czyżewska zaprasza na swój projekt PROJEKT SZABLONOWY. 12 grudnia!!!
Zapraszamy na warsztaty z krawcową o godz. 12 do siedziby Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".  O godzinie 18 w Klubie Powiększenie dyskusja i pokaz mody. A o 22.30 Koncert. Nie można przegapić.
więcej informacji:
http://projektszablonowy.blogspot.com/

Festiwal „PROJEKT szabloNOWY “

12.grudnia 2009


część 1 WARSZTATY


ul Mokotowska 55 m 50 , Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Ę


- godz 12-15 „ Papier, Pomysł, Nożyczki“ –szkolenie z doświadczoną krawcowa , która pokaże jak „działa“ wykrój- jak czytać oznaczenia, jak modelować w 3d, jak przenieść na materiał, wyciąć, złozyć i zszyć… Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli sami wykonać prostą czapkę pilotkę z wykroju (zszywana ręcznie).

- godz 12-15 „Maszyna- instrukcja obsługi“ - warsztaty z ekspertem od maszyn do szycia. Uczestnicy nauczą się jak przygotować maszynę do pracy, wykonywać proste przeszycia.


część 2 DYSKUSJA/ WYSTAWA/ KONCERT


klub Powiększenie, ul.Nowy Świat 27


-godz 18 .00 DYSKUSJE:

„Moda wraca?“

Dlaczego moda wraca ? Co w modzie wraca a co się dewalułuje ? Kto lubi Vintage ? Barbara HOFF, TADEUSZ ROLKE, ANNA PEŁKA


„Back to the Future“

Jak twórczo czerpać z retro estetyki projektując współczesnie ? Z czym łączyć Vintage? Przykłady twórczego i odtwóczego traktowania konwencji z minioych dekad.

Green Establishment, Barbara Czyżewska

Szafa : Cloudemine, Surowce wtórne, A&E

Antykwariat : Pan Tu Nie Stał


godz 21.00 POKAZ

Prezentacja ubrań powstałych podczas miesięcznych warsztatów– współczesne interpretacje retro wykrojów z komentarzami twórców

Każdy z uczestników warsztatów miał zadanie stworzenia własnego ubrania obiektu, którego punktem wyjścia był oryginalny stary gazetowy wykrój ( samodzielnie wybrany). Autorzy dobierając materiał, dodatki, opracowujęc niekonwencjonalne rozwiazania stworzyli własną wersję retro mody, z którą się identfikują.

Pokaz to prezentacja powstałej kolekcji. Każdy autor opowiada historię powstania swojego ubrania-obiektu.


godz. 22.30 KONCERT

koncert: 60 minut projekt feat. Bunio (dick4dick)

dje: Grajek Krawiec
Burn Reynolds
-------------------------------------------------------
Co by było, gdyby modę vintage wskrzesić po 20, 30, 40 latach ? Wziąć na warsztat np. wykroje z magazynów z lat osiemdziesiątych, które idealnie wpisują się w aktualne trendy modowe? Podejść do zadania tak jak dawne krawcowe, tzn. "zrobić to po swojemu"?


Idea szycia ubrań z wykrojów to:


----- twórcza zabawa wizerunkiem. Żurnalowy rysunek- czarno-biały szkic, jest skrótowa sugestia ubrania. Dobór materiału, faktura, kolor dodatki, stopień dopasowania, nietypowe rozwiązania detali to wszystko decyzje osoby, która szyje (samodzielnie lub przy udziale krawcowej). W dużej mierze pozwala na twórcze kreowanie swojego wizerunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz