czwartek, 26 sierpnia 2010

1. urodziny12 września świętujemy 1. urodziny Animatorni. Przez ostatnie 365 dni udało nam się  zaprosicić ponad 8000 osób do udziału w projektach, spotkaniach, dyskusjach, wystawach i prezentacjach. Staraliśmy się zachęcić Warszawiaków do dialogu ze swoim miastem przez różne działania: fotograficzne, filmowe, designerskie, dźwiękowe i multimedialne. W niedzielę 12 września zapraszamy na otwarcie nowego sezonu i wizję lokalną podwórka przy Mokotowskiej 55. 
100 m2 twórczej przestrzeni 
8 projektów 
365 dni 

25 filmowych opowieści o kulturze niezależnej w Warszawie 
24 dyskusje i pokazy filmów dokumentalnych
4 spotkania mistrzów i początkujących fotografów
16 sesji warsztatów fotograficznych
300 małych fanów bajek
9 początkujących animatorów społecznych 
9869 odsłon videonotatek
8 wystaw fotograficznych
ponad 8800 uczestników spotkań, warsztatów, dyskusji
PLAN PRZYJĘCIA URODZINOWEGO:


WYKŁAD g. 13.00
Co to znaczy być obywatelem? Po co działać na rzecz innych? Co to jest społeczne zaangażowanie?
Zapraszamy do udziału w wykładzie i rozmowie z Kubą Wygnańskim.

Kuba Wygnański – socjolog (absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Yale), autor licznych badań ruchu pozarządowego oraz jego animator, wcześniej zaangażowany w ruch Komitetów Obywatelskich. Współzałożyciel m.in. Stowarzyszenia Klon/Jawor, Forum Inicjatyw Pozarządowych, Fundacji „Bez Względu na Niepogodę”, Biura Obsługi Ruchu Inicjatyw Samopomocowych (BORIS); związany z wieloma organizacjami obywatelskimi, m.in. członek zarządu Stowarzyszenia Bank Drugiej Ręki, przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, przez kilka lat członek zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej. Obecnie działa w ramach Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Współtwórca Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego; konsultant wielu organizacji i instytucji, także zagranicznych i międzynarodowych. Odznaczony m.in. Orderem Odrodzenia Polski oraz Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, przyznawaną za krzewienie idei służby publicznej.

BAJKOWANIE g. 14.30
Wracamy po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy do udziału w pantomimicznej zabawie i na pokaz starych bajek kliszowych. Bajki przedstawimy w nowej aranżacji dźwiękowej. Tradycyjne opowieści zestawiamy ze współczesnymi. Po projekcji przeprowadzimy warsztat plastyczny, w którym mogą uczestniczyć dzieci i rodzice.

PATRZ POD NOGI! 
start:  g.15.30
Nierówne, wyszczerbione płyty chodnikowe czy betonowa, ułożona w "cegiełkę" kostka? Ani jedno, ani drugie nie zachęca do spojrzenia na podłogę ulicznego wnętrza miejskiego. Warsztaty "PATRZ POD NOGI!" to zabawa w projektowanie wzorów posadzek, skierowana do dzieci w każdym wieku. Celem warsztatów będzie zaprojektowanie wzorów na betonowo-asfaltową posadzkę wnętrza podwórka "ę". Będziemy projektować w przestrzeni, w skali 1:1, przy użyciu szablonów, kredy, sznurków i innych ciekawych narzędzi, które pozwolą stworzyć niebanalne wzory. Będziemy inspirować się wzorami ze skrzydeł motyli, żyłkami na liściach, kształtami płatków śniegu, a nawet zajrzymy do wnętrza kryształu...Wszystko po to, by zerwać z monotonią i nudą pod stopami!


MIEJSCA POBOCZNE: wystawa + akcja fotograficzna  
start: g. 17.00
Przez całe wakacje grupa zapalonych fotografów włóczyła się po Warszawie odwiedzając miejsca często traktowane jako nieatrakcyjne. W patrzeniu pomogła im lomografia – „tania” i „niedoskonała”  tak jak i miejsca które za jej pomocą postanowili opisać. Zwiedzali stare magazyny na Żeraniu, wzdychali na widok drewianych domów na Białołęce, zapuszczali się w zarośnięte rejony Portu Praskiego. Co wynikło z tej miejskiej przygody? Zapraszamy na wernisaż i prezentację zdjęć.


PRZEGLĄD PORTFOLIO
start: g. 18.00
Do przeglądu portfolio fotograficznego zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby porozmiawiać o swojej twórczości. Konsultacji będą udzielać: Tadeusz Rolke oraz Michał Łuczak. Zapisy podczas 1.urodzin Animatorni. Ilość miejsc ograniczona.

POKAZY FILMOWE 
start: g. 20.00
Zapraszamy na premierowy pokaz filmu zrealizowanego w ramach projektu „Jak zrobić film” oraz spotkanie z twórcami programu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

Kim jesteś? Czego pragniesz?” Takie proste pytania zadawali młodzi ludzie biegający z kamerami po mazurskim Piszu. Przez kilka dni chodzi po mieście i prowokowali do refleksji przeprowadzając wywiady z napotkanymi mieszkańcami w wieku od niemowlaka do ponad 100-letniej staruszki. W efekcie powstał dokumentalny portret miasta, w którym mieszkańcy Pisza i turyści w sposób szczery i osobisty opowiadają o swoich troskach, marzeniach i pragnieniach.

Jednocześnie z relacji z warsztatów powstaje program telewizyjny wyprodukowany wraz z TVP Kultura, Narodowym Instytutem Audiowizualnym i Wydawnictwem Pedagogicznym OPERON. Sześć odcinków programu będzie inspiracją do robienia filmów, zapisem zmagań przy ich realizacji oraz żywym portretem miasta. Program telewizyjny ma zachęcać młodych ludzi do realizacji własnych etiud filmowych.*** Dzięki uprzejmości naszego partnera Against Gravity i dyrektora Festiwalu Planete Doc Review - Artura Liebharta pokażemy również film "Nakarmić Świat">>>

oraz:
>firma portretowa >poczęstunek >warsztat znaczków > wylęgarnia pomysłów >rozmowy

* ze względu na pogodę część działań może odbyć się w ę-miejscuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz