czwartek, 22 grudnia 2011

Piąte przez Dziesiąte - ostatnie spotkanie

(fot. Anka Rowińska i Franek Teodorczyk)

Do mieszkańców bloku przy ul. Zwierzynieckiej przyszli tym razem muzycy.
Było to już ostatnie spotkanie z całego cyklu spotkań Piąte przez Dziesiąte.

Zespół "Paula i Karol" w składzie: Christoph Thun, Karol Strzemieczny, Staszek Wróbel i Szymon Najder.
Muzycy rozdali nam instrumenty i zaczęliśmy wspólnie grać.
Opowiedzieli o sobie, czym dla nich znaczy bycie muzykiem i na czym polega praca w zespole. Dowiedzieliśmy się jak powstaje piosenka, jak zrobić dobry aranż, na jakie „pułapki” uważać gdy się pisze piosenkę. Pod okiem Karola i Szymona napisaliśmy własny tekst piosenki, którą pod kierownictwem Karola wspólnie zagraliśmy, zaśpiewaliśmy i nagraliśmy

Każdy mógł spróbować zagrać na kontrabasie (pod okiem Staszka), melodyce, gitarze elektrycznej (tu pomagał Szymon), cajon (Christoph), kalimbie, syntezatorze etc. Na zakończenie Christoph uczył nas jeszcze beatboxu!
Qszystkim chętnym mieszkańcom bloku i znajomym zostaną rozdane płyty DVD z nagraną piosenką i krótkim filmem oraz z końcowym spontanicznym mini koncertem.

Tak zakończyliśmy projekt "Piąte przez Dziesiąte"!

Przez 3 miesiące przychodziły do nas (mieszkańców bloku przy ul.Zwierzynieckiej ) osoby,które opowiadały nam o swoich pasjach. Prowadziły specjalnie dla nas warsztaty, żebyśmy sami mogli spróbować tego co robią na co dzień. Poznaliśmy wiele ciekawych historii i sposobów spędzania czasu wolnego no i oczywiście poznaliśmy siebie nawzajem!

Dziękujemy wszystkim osobom, które z chęcią zgodziły się poprowadzić spotkania i warsztaty!


Projekt „Piąte przez Dziesiąte” to cykl ciekawych spotkań i warsztatów dla wszystkich mieszkańców bloku przy ul. Zwierzynieckiej 17 oraz ich znajomych. Specjalnie dla nas grupa młodych, warszawskich studentów i absolwentów będzie odwiedzać nasz dom, aby podzielić się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami. Spotkania odbywają się nieodpłatnie w listopadzie i grudniu tego roku, w mieszkaniu nr 63 na ostatnim piętrze.

Projekt „Piąte przez Dziesiąte” powstał w ramach programu „Laboratorium Animatorni” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta st. Warszawy i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Fundacja Świętego Jana Jerozolimskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz