piątek, 22 października 2010
wtorek, 19 października 2010
dla początkujący w Warszawie
Chcesz poznać stolicę od kuchni? Nie chcesz, żeby Twoja wiedza o Warszawie ograniczała się do faktów historycznych? Pragniesz spotkać ludzi pełnych pozytywnej energii? Chcesz zobaczyć lokalne organizacje pozarządowe? Dowiedzieć się, gdzie możesz rozwijać swoje pasje? Marzysz o współpracy ze studyjnymi kinami? Nie wiesz, gdzie się bawić? Planujesz rozwijać swoją teatralną pasję? Myślisz o odbyciu stażu czy praktyk, widzisz siebie w roli wolontariusza /-szki?
Warszawa dla początkujących jest idealną opcją dla Ciebie! Oto instrukcja obsługi stolicy – miejsca, które oferuje więcej, niż można by się spodziewać. To miasto nie sprowadza się jedynie do Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta – im szybciej się o tym przekonasz, tym lepiej!
www.warszawadlapoczatkujacych.blogspot.com
Kiedy?
Październik i listopad 2010, średnio jedna wycieczka tematyczna tygodniowo (w skład takiej wycieczki wchodzą wizyty w dwóch-trzech miejscach).
Jak?
Rozmaicie, w zależności od miejsca, które odwiedzamy. Ważne, by było ciekawie i z naciskiem na to, w co można się zaangażować. Pojedyncza wizyta może wiązać się z rozmową z osobami, które już działają w danym miejscu. Czasem zwiedzamy lokal, czasami oglądamy filmy czy zdjęcia związane z dotychczasową działalnością. Możemy przyjrzeć się bieżącym działaniom, otrzymać materiały informacyjne.
Gdzie?
Odwiedzimy m.in. TR Warszawa, Teatr Dramatyczny i kino Muranów. Przyjrzymy się pracy wolontariuszy na Uniwersytecie Dzieci, dowiemy, jak poprowadzić warsztaty w ramach Wolontariatu Studenckiego PROJEKTOR. Zobaczymy, co można zdziałać na rzecz uchodźców w ramach Fundacji Ocalenie. Spotkamy z zespołem redakcyjnym Furii, dowiemy się, jakie filmowe atrakcje czekają nas w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
Kto?
Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Gocha Pawlak, studentka Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Psychologii). Uczestnikami wypadów – młodzi ludzie, zazwyczaj świeżo po przeprowadzce do Warszawy. Jeśli tylko wyślą zgłoszenie na podany adres e-mail (gochapawlak@yahoo.com), mają możliwość wzięcia udziału w projekcie. Uczestnictwo w wypadach jest darmowe.
poniedziałek, 18 października 2010
trzepak w paski
środa, 13 października 2010
Poznaj Muranów
12:00 – 14:00 – Kawiarnia HAIFA Karmelicka 19
12:00-14:00 - Dom Kultury Śródmieście, ul. Andersa 13
15:00 – Spacer po Nalewkach, nieistniejącej ulicy przedwojennej Warszawy - zapisy!
GALERIA PROGRAM ANDERSA 13 :
12:00 – Zębatka. Warsztaty rowerowe dla dziewczyn – zapisy!
Zapisy na warsztaty rowerowe Zębatka oraz na spacer po Nalewkach:
archipelagmuranow@gmail.com lub pod numerem: 608694477
Ilość miejsc ograniczona.
poniedziałek, 11 października 2010
Archipelag Muranów zaprasza
Szykujemy liczne warsztaty dla mam, dzieci i seniorów,a także tworzenie rzeźby z Grupą Nowolipie. Będą opowieści muranowskie Jana Jagielskiego z Muzeum Historii Żydów Polskich, spacer po nieistniejących przedwojennych Nalewkach, a także wspólny podwieczorek ukoronowany dancingiem.
czwartek, 7 października 2010
Warszawa dla Początkujących
14.10 Zajmij się kinem (zapisy do 9.10)
21.10 Odkryj HomoWarszawę (zapisy do 18.10)
3.10 Wkręć się w działalność edukacyjną (zapisy do 20.10)
29.10 Poznaj teatry od kuchni (zapisy do 26.10)
4.11 Zobacz wielokulturową stolicę (zapisy do 1.11)
5.11 Postaw na dziennikarstwo (zapisy do 2.11)
25.11 Odwiedź siedziby kulturalnych NGO (zapisy do 22.11)Chcesz się wybrać na któreś ze spotkań?Pisz: gochapawlak@yahoo.com
Liczba miejsc ograniczona!
fotorelacja: re:kreacja podwórko
Celem warsztatów jest opracowanie z dziećmi projektu rewaloryzacji miejsca i przedstawienie go społeczności lokalnej, a moze nawet dysponentom terenu. podczas weekendowego spotkania warsztatowego uczestnicy zetkną się z problematyczną przestrzenią podwórka przy Mokotowskiej 55.
pośrednim celem projektu jest zwrócenie uwagi na ważność edukacji architektonicznej. architektura, jak muzyka, jest sztuką. wczesne rozwijanie wrażliwości przestrzennej to kreowanie przyszłych gustów i troska o jakość najbliższego otoczenia.
Więcej tu>>